Elektrik Bakım Onarım Servisi
Çalışma Saatlerimiz
09:00 - 21:00

Sigorta Arızaları

Sigorta arızaları günümüzde çok karşılaştığımız sorunlardan bir tanesidir. Bunun en büyük sebebi ise eski binalarda kalitesiz sigorta kullanımı ve eskiye sigortalardır.

Sigorta arızaları günlük yaşamda karşılaşmak istemeyeceğimiz sorunların başında gelir bunun en büyük sebebi ise içlerinde yoğun akım bulunması. Bir binanın tüm katlarının sigortası bir arada bulunması sebebiyle arızadan oluşacak bir sorun diğer sigortalara sıçrayabilir ve istemediğimiz sonuçlar ile karşılaşabiliriz.

Sigortanın Sürekli Atması

Elektrik sigortaları temelde bir güvenlik aracı olarak kullanılır. Kullanım alanlarına göre farklı özellikte çeşitleri olsa da prensipte hepsinin görevleri aynıdır.

Sigorta hacminden daha fazla elektrik akımına maruz kalırsa güvenlik içim akım geçişini kapatır ve güvenliği sağlar.

Elektrik Sigortasını Korumak İçin Ne Yapılmalı?

Sigorta belli durumlar karşısında zarar görebilir. Sigorta bağlantılarının sağlandığı kabloların eskimesi, yanması, sigortanın hacminden fazla gerilimlere maruz kalması arızalara sebep olabilir. Sık sigorta atması, yanık kokusu, yanma ve patlama gibi durumlar ile karşılaşıyorsanız bu durum sigortanızın veya sigorta bağlantılarınızın zarar gördüğünü gösterir.

Sigorta arızalarının önüne geçmenin en önemli yolu kaliteli ve orijinal elektrik tesisatları kullanmaktır. Kaliteli tesisat ve belli aralıklarla tesisat bakımı yaptırmanız oluşabilecek sorunları minimum duruma getirerek sağlığınızı ve güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Arızalı Sigortalar Eşyalarıma Zarar Verir mi ? 

Sigorta arızaları evinizdeki tüm eşyaları etkileyebilir. Eşyanıza gelen yoğum akım kullandığınız teknolojik aletin içindeki hassas mekanizmalara zarar vererek arızalanmalarına veya patlamalarına sebep olup kullanılmaz hale getirebilir. Bu sorunlar olurken kullandığınız teknolojik aletin yanında durmak sizler için güvenli değildir. Sizde sigortanız için bakım veya onarım için profesyonel bir elektrik firması arıyorsanız iletişim sayfamızdaki bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp